Ekonomi

İşçiler yeni asgari ücretten memnun

Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı 2023 taban fiyatını daha pahalı hale getiren Kayserili personel, zamdan memnun olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılı taban fiyatını 8 bin 506 TL olarak açıkladı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan işçiler de değerlendirmelerde bulunarak, 8 bin 500 TL ile mutlu olduklarını söylediler. Yeni fiyatın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyen bir çalışan; “Asgari ücret iyiydi, işçiler için gerçekten iyi oldu. Ama burada işverenleri düşünmek lazım. Bir işçiye ayda yaklaşık 12 bin TL maaş verecekler. Hayırlı olsun” dedi. Başka bir çalışan ona teşekkür etti; “Beklentimiz yüksekti ama çok şükür. 8 bin 500 TL ideal, çok şükür” dedi.

“Önemli değiliz”

Asgari fiyatı pahalı yapan bir diğer personel açıklanan rakamın uygun olduğunu ancak fahiş fiyatlara mal satılmaması gerektiğini söyleyerek; “Asgari ücret hem çalışana hem de işverene iyi geldi. Devletimiz de bunu öngördü. Cumhurbaşkanımız onaylarsa bir sıkıntımız yok. Ama fahiş fiyatla mal satanlar da inşallah satmaz.” söz konusu. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu