Haber

YETERLİ Parti’den sürpriz AK Parti çıkışı!

Yerel seçimlerde ittifak kurma kuralını açıkça ortaya koyan Uygun Parti, İstanbul’a talip olduğunu vurguladı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu ittifak kapısını açık bırakmasına rağmen “Kendi başımıza girecekmiş gibi hazırlanmamız gerekiyor. İstanbul’u almaya talip oluyoruz” dedi.

“NİHAİ KARARI TARAFLARIN YETKİLİ ORGANLARI VERECEKTİR”

Seçimlerle ilgili her partinin kendi hesabını yapacağını belirten Kavuncu, Millet İttifakı’nın akıbetiyle ilgili de, “Tabii ki bundan sonra en çok konuşulan konu Millet İttifakı’nın gidişatıdır. Bu ittifak stratejik bir zemin üzerine kurulmuştur. Önce yerel seçimler ardından genel seçimlerle devam eden bir süreçti.Seçim bitti ve bu ittifakın teknik kısmı da sona erdi.Ancak stratejik iş birliğinin devam edip etmeyeceğine karar verecek olan partidir. partilerin yetkili organları ve son olarak da genel başkan.Önümüzdeki süreçte göreceğiz.” ifadeleri kullandı.

“GÜÇ VE MUHALEFET DİYALOG KAPILARINI AÇIK TUTMALIDIR”

Kavuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bunlara rağmen iktidar ve muhalefet bu ülkenin geleceği için diyalog kapısını açık tutmalıdır. Bu konuda sıkıntı yaşayan herkese büyük görev düşüyor. Tabii ki konuşuruz, tabii ki. görüşürüz anayasa gündeme gelirse biz de görüşürüz ama bizim çizgimiz var rengimiz var ey rengimizi kaybetmeden çizgimize sahip çıkarak herkesle konuşuyoruz.”

pursaklar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu