Haber

Satranç ustaları kupalarını Bursa Osmangazi’de aldı

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ev sahipliğinde Soğanlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Kupası Bursa İl Birinciliği Satranç Turnuvası’na toplam 103 sporcu katıldı.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı karşılaşmanın açılış atılımını yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Beytullah Seferler, “Liderimiz Mustafa Dündar liderliğinde spora ve sporcuya desteğimizi her zaman sürdürüyoruz. Tüm branşlarda olduğu gibi satranç branşında da yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Satranç zeka gelişiminin yanı sıra çocuklarımızın sosyal yaşamlarını toplumla bütünleştirmelerinde de değerli bir role sahiptir. Bu turnuvada en küçüğü 7, en yaşlısı 72 yaşındaki sporcularımız yer almaktadır. Katılan tüm satranç tutkunlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Puan ve ortalamaya göre belirlenen karşılaşma sonunda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden Hasan Atış birinci, Alper Eren Spor Kulübü’nden Kutay Öztürk ikinci, Piyon Satranç İhtisas Kulübü’nden Burak Can Örken üçüncü oldu. yer.

Oldukça memnun olan sporcular, önümüzdeki maçlarda tezlerini koruyacaklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu