Ekonomi

JPMorgan kripto borsalarıyla bağlarını mı koparıyor?

Investing.com – Kripto departmanındaki gerilimlerin yeniden yükseldiği bu günlerde bir söylenti, uluslararası bankacılık devi JP Morgandan geldi.

madeni para tabanı Habere göre ABD merkezli bankacılık devi JPMorgan, ülkede faaliyet gösteren kripto para borsası Gemini ile bankacılık ilişkilerini sonlandırmaya hazırlanıyor. Bu gelişmenin ardından JPMorgan ile çalışan bir diğer kripto para borsası Coinbase, banka ile çalışmaya devam ettiğini duyurdu.

JPMorgan, 2020’de Gemini borsası ve Nasdaq listesinde yer alan Coinbase ile çalışmaya başladı.

2022’de birçok sorundan ve kripto şirketlerinin iflasından sert bir şekilde etkilenen kripto endüstrisi, 2023 yılına kadar artan düzenleyici baskı ile zor günlerden geçiyor. Bu, bankalar kripto ile çalışmaya devam etmeyi yeniden düşündükçe daha büyük bir sorun haline gelme riski olduğu anlamına geliyor şirketler ilk sırada.

Bankanın kripto şirketleriyle çalışmayı bırakmasıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, JPMorgan bahis hakkında yorum yapmadı.

İkizler söylentileri yalanladı

ABD merkezli kripto borsası Gemini, resmi Twitter hesabından Gemini’nin JPMorgan ile bankacılık ilişkisini sürdürdüğünü duyurdu.

Bu söylenti gerçekleşirse, düzenleyici baskıaltında olan Digital Currency Group’un kripto kredi sağlayıcı şirketi YaratılışÖte yandan bazı yorumcular, Gemini’nin diğer ABD bankalarıyla olan bağları nedeniyle JPMorgan’ın olası bir hizmet kesintisinin etkisinin sınırlı kalacağını düşünüyor.

Author: Günay Caymaz

haberyatagan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu