Haber

İsrail güçlerinin Cezayir’den Cenin Mülteci Kampına düzenlediği baskını kınadı

Cezayir, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği ve 9 kişinin hayatını kaybettiği baskını kınadı.

Cezayir Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Cezayir, Siyonist işgal güçlerinin işgal altındaki Filistin topraklarında Cenin Kampı’nda gerçekleştirdiği, geride şehit ve yaralı bırakan kanlı katliamı şiddetle kınıyor.” sözlerini kullandı.

Açıklamada, uluslararası topluma Filistin halkına yönelik bu “kanlı katliam” ve baskınların sorumlularına karşı harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

Filistin devleti ve halkına başsağlığı dileyen açıklamada, Cezayir’in Filistin halkına ve davasına güçlü desteğini yineledi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne Filistin halkına savunma yapması için çağrıda bulunulan açıklamada, “uluslararası toplumun Siyonist rejimin suçlarına göz yuman uygulamalarına son verilmesi gerektiğine” dikkat çekildi.

Filistinli partilerin başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurma hedefi doğrultusunda saflarını birleştirmelerinin değeri vurgulanarak, “Siyonist rejimin masum Filistin halkını hedef alan şiddet sarmalı, Filistinli taraflar birlikte hareket etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu